راهنمای قدم به قدم


ثبت‌نام

با مراجعه به صفحه « ثبت‌نام » شما می‌توانید در سامانه یک حساب‌کاربری جدید ایجاد کنید، در این صفحه لازم است تا نام کاربری و کلمه عبور خود را مشخص کنید.
به عنوان مثال در صورتی که نام کاربری را « username » قرار دهید، آدرس ایمیل شما در سامانه برابر می‌شود با « username@email2sms.ir ».
پس از وارد کردن اطلاعات و کلیک برروی دکمه ثبت‌نام، حساب کاربری شما ایجاد شده و به صفحه « تنظیمات اولیه » راهنمایی خواهید شد.


تنظیمات اولیه - تایید شماره همراه

شماره همراه خود را به صورت کامل وارد کنید، به عنوان مثال: 09351234567 یا 09121234567
با کلیک بر روی دکمه « ارسال کد تاییدیه » یک کد تاییدیه به شماره همراه شما پیامک خواهد شد.
* این کد برای تایید اینکه شما صاحب شماره وارد شده هستید یا نه ارسال می‌شود.
سپس سامانه از شما درخواست می‌کند تا کد تاییدیه ارسال شده را وارد نمایید، لطفا کد تاییدیه را وارد کنید و روی « بررسی » کلیک کنید.


تنظیمات اولیه - فیلترها

در این مرحله شما می‌توانید فیلتر اولیه حساب کاربری خود را تنظیم کنید، این فیلتر اولیه شما می‌باشد و روی شماره‌ای که در مرحله قبل آنرا تایید کردید اعمال خواهد شد. در صورتیکه مایلید فیلتری روی شماره تایید شده در مرحله قبل اعمال نشود و تمامی ایمیل‌هایی که دریافت می‌کنید برای آن شماره پیامک شوند، بدون تغیر تنظیمات این صفحه روی « دریافت تمامی ایمیل‌ها از طریق پیامک » کلیک کنید.
اما در صورتیکه مایلید تا بر روی فیلترتان تنظیمات خاصی اعمال شود، ابتدا « ایجاد فیلتر با تنظیمات خاص » را انتخاب نمایید تا فرم تنظیم فیلتر برایتان فعال شود.
یک فیلتر 4 تنظیم اصلی دارد:

1- فیلتر بر اساس آدرس فرستنده ایمیل
فرض کنید شما می‌خواهید فقط ایمیل‌هایی که از طرف your_friend@gmail.com برایتان ارسال می‌شوند را از طریق پیامک دریافت کنید. در قسمت تنظیمات فیلتر شما می‌توانید تا به تعداد دلخواه آدرس ایمیل افرادی را بگذارید که می‌خواهید ایمیل‌هایشان برایتان پیامک شوند؛ درصورتیکه یک ایمیل دریافت کنید و از طرف آدرس‌های تعریف شده نباشد، آن ایمیل برایتان پیامک نخواهد شد.
آدرس‌هایی را که می‌خواهید ایمیل‌ها فقط از طرف آنها برایتان پیامک شوند را یکی یکی در این قسمت بنویسید و آنها را با استفاده از کارکتر کاما , از یکدیگر جدا کنید، به عنوان مثال: your_colleague_1@gmail.com,your_friend_2@yahoo.com
در اینصورت، فقط ایمیل‌هایی برایتان پیامک خواهند شد که یا از طرف « your_colleague_1@gmail.com » باشند و یا از طرف « your_friend_2@yahoo.com ».
* همچنین می‌توانید بر اساس دامنه(Domain) فیلتر را تنظیم کنید، به عنوان مثال قرار دادن « YouCompany.com@* » در فیلتر باعث می‌شود تا تمامی ایمیل‌هایی که از طرف دامنه « YourCompany.com » دریافت می‌کنید، برایتان پیامک شوند.
* در صورتیکه می‌خواهید ایمیل‌ها بدون توجه به آدرس فرستنده ایمیل برایتان پیامک شوند، کافیست این فیلد فیلتر را خالی بگذارید.

2- فیلتر بر اساس موضوع ایمیل
با استفاده از این قابلیت هر فیلتر می‌توانید تعیین کنید که در صورتیکه در موضوع ایمیل (Subject) به عنوان مثال کلمه "important" وجود داشت برایتان پیامک شود. شما می‌توانید به تعداد نامحدود کلمه در این قسمت تعریف کنید، مثلا: important,project؛ در این صورت تنها ایمیل‌هایی برایتان پیامک خواهد شد که در موضوع آنها یکی از کلمات تعریف شده وجود داشته باشد. بدیهیست اگر ایمیلی دریافت کنید و در موضوع آن حداقل یکی از کلمات تعریف شده وجود نداشته باشد، آن ایمیل برایتان پیامک نخواهد شد.
کلمات مورد نظر خود را یکی یکی بنویسید و با کارکتر کاما , از یکدیگر جدا کنید.
* در صورتیکه می‌خواهید ایمیل‌ها بدون توجه به موضوع ایمیل برایتان پیامک شوند، کافیست این فیلد فیلتر را خالی بگذارید.

3- فیلتر بر اساس روزهای هفته
فرض کنید می‌خواهید فقط در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه ایمیل‌هایتان را از طریق پیامک دریافت کنید؛ با استفاده از این قابلیت فیلتر می‌توانید روزهایی را که می‌خواهید ایمیل‌هایتان از طریق پیامک برایتان ارسال شوند را مشخص کنید. به صورت پیش‌فرض این تنظیم برروی کلیه روزهای هفته قرار گرفته است و قابل تغیر می‌باشد.
روزهای مورد نظر خود را انتخاب کنید.

4- فیلتر بر اساس ساعات شبانه‌روز
فرض کنید می‌خواهید ایمیل‌هایی که فقط بین ساعات اداری دریافت می‌کنید برایتان پیامک شوند. با استفاده از این قابلیت فیلتر می‌توانید از دریافت ایمیل‌هایتان در دیرهنگام و یا شب جلوگیری کنید، مثلا تعیین می‌کنید ایمیل‌هایی که بین ساعات 8 صبح تا 5 بعد از ظهر میگیرید برایتان پیامک شوند، بدیهیست که اگر ایمیلی را خارج از زمان تعریف شده دریافت کنید برایتان پیامک نخواهد شد.
* زمان بر اساس ساعت رسمی تهران (3.5+ GMT) محاسبه خواهد شد.

* هر ایمیل ابتدا باید از سد فیلتر شما عبور کند تا برایتان پیامک شود، در صورتیکه ایمیل با موارد تعریف شده فیلتر مغایرتی نداشته باشد برایتان پیامک خواهد شد. در صورت مغایرت حتی با یک قسمت از فیلتر آن ایمیل برایتان پیامک نمی‌شود.
پس از تنظیم فیلتر خود، روی « بررسی فیلتر » کلیک کنید، سامانه ترجمه فارسی فیلتر شما را به شما نشان خواهد داد؛ در صورتیکه با تنظیمات فیلتر موافقید، روی « ذخیره » کلیک کنید.


تنظیمات اولیه - راه‌اندازی نسخه آزمایشی

لطفا پس از مطالعه کامل و قبول قوانین، روی « راه‌اندازی نسخه آزمایشی » کلیک کنید.


صفحه حساب کاربری

به صفحه حساب کاربری خود خوش‌آمدید! این صفحه اجازه مدیریت حساب کاربری شما را به شما می‌دهد و از طریق این صفحه به کلیه امکانات حساب کاربری خود دسترسی خواهید داشت.
در ستون سمت راست وضعیت حساب کاربری خود را مشاهده خواهید کرد و می‌توانید در صورتیکه حساب کاربریتان فعال نیست آنرا فعال‌سازی نمایید و اعتبار پیامک‌هایتان را شارژ کنید...


صفحه حساب کاربری - فیلترها

همانطوری که در بالا در قسمت « تنظیمات اولیه فیلترها » گفته‌شد، شما با استفاده از فیلترها می‌توانید تعیین کنید تا فقط برخی از ایمیل‌ها را دریافت کنید و نه همه آنها را؛
به همین ترتیب شما می‌توانید 15 فیلتر مختلف با قوانین مختلف فقط با یک حساب کاربری ایجاد کنید. « مشاهده راهنما جهت ساخت فیلتر »

خاموش کردن فیلتر
فرض کنید 10 فیلتر برای 10 شماره متفاوت تعریف کرده‌اید، اکنون میخواهید یکی از فیلترها را برای مدتی از کار بیاندازید، اما نمی‌خواهید آنرا حذف کنید! با خاموش کردن یک فیلتر آن فیلتر به صورت غیر فعال در می‌آید و دیگر روی ایمیل‌های دریافتی شما اعمال نخواهد شد.

حذف فیلتر
شما می‌توانید فیلترهای خود را حذف کنید تا آنها دیگر روی ایمیل‌های دریافتی شما اعمال نشوند.

تنظیم مجدد فیلتر
شما می‌توانید فیلتر خود را مجدد تنظیم کنید.


صفحه حساب کاربری - تنظیمات

آدرس ایمیل شخصی
در صورتیکه بخواهید از طریق ارسال پیامک ایمیل ارسال کنید، ایمیل ارسال شده به شخص مورد نظر به صورت پیش‌فرض از طرف آدرس ایمیل شما در سامانه ارسال خواهد شد، به عنوان مثال فرد گیرنده ایمیل نامه را از طرف example@email2sms.ir دریافت خواهد کرد، در این قسمت شما می‌توانید مشخص کنید تا ایمیل‌های ارسالی شما به عنوان مثال از طرف آدرس Gmailتان ارسال شوند، مثلا: you@gmail.com
با کلیک برروی « تعیین آدرس ایمیل شخصی » آدرس ایمیل شما از شما پرسیده خواهد شد، آدرس ایمیل خود را وارد کنید و روی « بررسی » کلیک نمایید.
سامانه جهت بررسی اینکه ایمیل وارد شده متعلق به شما هست یا نه، یک کد تاییدیه به آدرس ایمیل وارد شده ارسال خواهد کرد، لطفا ایمیل خود را بررسی کنید و کد تاییدیه را در اختیار سامانه قرار دهید.
از این پس ایمیل‌هایی که از طریق پیامک ارسال می‌کنید، از طرف آدرس مشخص شده ارسال خواهند شد.
* این آدرس مجددا قابل تغیر خواهد بود.

معرفی ایمیل‌های Forward شده
تا اینجای کار شما مشخص کردید که ایمیل‌هایی که به آدرس ایمیل شما در سامانه (example@email2sms.ir) ارسال می‌شوند، پس از بررسی با فیلترهای ایجاد شده برایتان پیامک شوند، حال اگر می‌خواهید دیگر ایمیل‌هیتان مانند Gmail ، Hotmail، Yahoo یا ... را از طریق پیامک دریافت کنید، باید آنها را در قسمت تنظیمات صفحه حساب کاربری خود در بخش معرفی ایمیل‌های Forward شده ثبت کنید و سپس آن ایمیل‌ها را به آدرس خود در سامانه Forward کنید.
Forward: طراحی این سامانه به این گونه است که ایمیل‌هایی را که به آدرس شما در سامانه (example@email2sms.ir) ارسال می‌شوند را برایتان پیامک کند، حال که شما می‌خواهید دیگر ایمیل‌هایتان مانند Gmail را از طریق پیامک دریافت کنید، باید کاری کنید تا ایمیل‌های Gmailتان به صورت خودکار برای آدرس شما در سامانه ارسال شوند؛ به انجام این کار Forward گفته می‌شود. آموزش کامل نحوه Forward در پایین آمده است.

آموزش نحوه Forward کردن در سرویس‌دهندگان مختلف ایمیل:

 1. ابتدا وارد صفحه ایمیل خود در Yahoo شوید و در بالای صفحه سمت راست روی عکس چرخ‌دنده کلیک کنید.
 2. در منوی باز شده گزینه Settings را انتخاب نمایید.
 3. در صفحه بازشده جدید در مقابل Yahoo Account گزینه Edit را انتخاب نمایید.
 4. در صفحه جدید در پایین صفحه گزینه Forward را انتخاب کرده و در کادر پایین آدرس ایمیل خود در سامانه Email2SMS.ir را وارد نمایید و سپس Save را انتخاب کنید.

  اکنون Yahoo برای تایید کردن آدرس وارد شده یک ایمیل به نشانی ایمیل شما در سامانه ارسال کرده‌است، برای بررسی صندوق پستی خود در سامانه Email2SMS از طریق این صفحه اقدام کنید: www.email2sms.ir/myemails
  با ورود به صفحه بالا، سامانه از شما درخواست نام کاربری و کلمه عبور خواهد کرد، لطفا نام کاربری خود را به صورت کامل وارد کنید، به عنوان مثال: example@email2sms.ir
 5. پس از کلیک بر روی لینک تاییدیه ارسال شده توسط یاهو، از این پس تمامی ایمیل‌های دریافتی شما از Yahoo برای آدرس ایمیل شما در سامانه Email2SMS نیز ارسال می‌شوند بنابراین پس از عبور از فیلتر‌های تعریف شده برایتان پیامک می‌شوند.
 1. ابتدا وارد صفحه اصلی حساب کاربری خود در Gmail شوید و روی عکس چرخ‌دنده کلیک کنید.
 2. زبانه Forwarding and POP/IMAP را انتخاب کنید و سپس روی Add new email address کلیک کنید.
 3. حال نشانی ایمیل خود را در سامانه وارد کنید، مثلا: example@email2sms.ir
 4. اکنون Gmail برای تایید کردن آدرس وارد شده یک ایمیل به نشانی ایمیل شما در سامانه ارسال کرده‌است، برای بررسی صندوق پستی خود در سامانه Email2SMS از طریق این صفحه اقدام کنید: www.email2sms.ir/myemails
  با ورود به صفحه بالا، سامانه از شما درخواست نام کاربری و کلمه عبور خواهد کرد، لطفا نام کاربری خود را به صورت کامل وارد کنید، به عنوان مثال: example@email2sms.ir
 5. پس از وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور خود در سامانه Email2SMS وارد محیط صندوق پستی الکترونیکی خود شده‌اید، حال روی Inbox کلیک کنید تا ایمیل‌های دریافتی خود را مشاهده کنید. همانطوری که میبینید یک ایمیل جدید از طرف Gmail با عنوان Gmail Forwarding Confirmation دریافت نموده‌اید که حاوی کد تاییدیه می‌باشد. لطفا کد تاییدیه را یادداشت کرده و به صفحه Gmail خود بازگردید و کد تاییدیه را وارد کنید.

 6. دقت کنید پس از وارد کردن کد تاییدیه در Gmail، باید گزینه Forward a copy of incoming mail to... را انتخاب کرده و سپس روی Save Changes در پایین صفحه کلیک کنید تا تنظیمات شما ذخیره شوند.
  اکنون تمامی ایمیل‌های دریافتی شما از Gmail برای example@email2sms.ir نیز ارسال می‌شوند بنابراین پس از عبور از فیلتر‌های تعریف شده برایتان پیامک می‌شوند.
  درصورتیکه نمی‌خواهید تمامی ایمیل‌های Gmail برای آدرس شما در سامانه ارسال شوند، همچنین می‌توانید تا برای عملیات Forward نیز فیلتر تعریف کنید تا فقط ایمیل‌های خاص برای آدرس ایمیل شما در سامانه Email2SMS ارسال شوند.

فراموش نکنید که پس از Forward کردن ایمیل شخصی خود، باید ایمیل فوروارد شده را در صفحه حساب کاربری در بخش معرفی ایمیل‌های Forwardشده ثبت کنید.
سقف مجاز تعداد پیامک در هر ارسال

با تنظیم سقف مجاز تعداد پیامک می‌توانید مشخص کنید تا فقط قسمتی از متن ایمیل برایتان پیامک شود، به عنوان مثال فرض کنید شما یک ایمیل دریافت می‌کنید که حاوی 2500 حرف(کارکتر) است، ارسال چنین ایمیلی از طریق پیامک به موبایل شما به بیش از 20 اعتبار پیامک احتیاج خواهد داشت؛ با تنظیم سقف مجاز تعداد پیامک می‌توانید مشخص کنید تا فقط هر ایمیل تا مقدار تعیین شده توسط شما از اعتبار پیامکتان کسر کند و فقط قسمتی از متن ایمیل برای شما پیامک شود.


گزارش‌گیری

شما می‌توانید با روشن کردن سیستم گزارش‌گیری، از وضعیت ایمیل‌هایی که از طریق پیامک ارسال می‌کنید مطلع شوید. در صورتیکه بخواهید از طریق ارسال پیامک ایمیل ارسال کنید، اگر پیامک شما با موفقیت به ایمیل تبدیل شود نتیجه آن توسط پیامک از طرف سیستم برای شما ارسال می‌گردد. گزارش‌های ارسالی توسط پیامک از اعتبار پیامک حساب کاربری خودتان جهت ارسال استفاده خواهند کرد.


مشخصات من

در این قسمت شما می‌توانید مشخصات حساب کاربری خود را ویرایش نمایید.


چگونه بدون اینترنت ایمیل ارسال کنید

جهت ارسال ایمیل از طریق ارسال پیامک، میبایست "آدرس دریافت‌کننده ایمیل" و "موضوع ایمیل" و "متن ایمیل" را به شماره 3000253080 پیامک کنید، متن پیامک باید به صورت زیر باشد:
# متن ایمیل * موضوع ایمیل * آدرس ایمیل دریافت‌کننده *

به عنوان مثال:
#ex@yahoo.com*This is my subject*my message*

ارسال متن بالا به شماره 3000253080 باعث میشود یک ایمیل از طرف شما به ex@yahoo.com با موضوع This is my subject و متن my message ارسال شود.


غیرفعال سازی دریافت ایمیل‌ها از طریق پیامک

در صورتیکه می‌خواهید در شرایط خاص ایمیل‌هایتان از طریق پیامک برایتان ارسال نشوند، دو راه وجود دارد:
1- اگر به اینترنت دسترسی دارید، با ورود به سامانه و خاموش کردن فیلترها، دیگر ایمیل‌هایتان برایتان از طریق پیامک برایتان ارسال نخواهند شد.
2- اگر به اینترنت دسترسی ندارید، کافیست عبارت #0* را به 3000253080 پیامک کنید، با ارسال این عبارت به شماره ذکر شده، دیگر ایمیل‌هایتان از طریق پیامک برایتان ارسال نخواهند شد.
جهت فعال‌سازی مجدد دریافت ایمیل‌ها از طریق پیامک، کافیست عبارت #1* را به 3000253080 ارسال نمایید.


فعال‌سازی دریافت پیامک‌های تبلیغاتی

دقت کنید درصورتیکه دریافت پیامک تبلیغاتی برای شماره شما غیرفعال باشد، سامانه نمی‌تواند برای شما هیچ پیامکی ارسال کند زیرا سامانه برای ارسال پیامک‌ها از خطوط 3000(تبلیغاتی) استفاده می‌کند.
در صورتیکه دریافت پیامک تبلیغاتیتان غیرفعال است و می‌خواهید آنرا فعال کنید:
خطوط همراه اول: جهت فعال‌سازی دریافت پیامک‌های تبلیغاتی، عدد 2 را به 8999 پیامک کنید.
خطوط ایرانسل: برای فعال‌سازی دریافت پیامک‌ها تبلیغاتی در خطوط ایرانسل، عدد 1 را به 5005 پیامک کنید.


ثبت‌نام کنید